Blog

”BABADIMRI KOSOVAR” 150 DHURATA PËR FËMIJËT SHQIPTAR NË BORÅS TË SUEDISË

0
Mirë se vini në sezonin e festave me një lojë të re kazinoje. Shikoni këtu dhe luani falas për një mundësi për të fituar sasi të mëdha parash. Nga Sokol Demaku Një traditë shekullore e këtij populli fisnik në festimin e festave të fundvitit edhe sot është prezente dhe ka filluar të aplikohet...

A do ta kapim Trenin për në Europë këtë radhë?

0
Nga Artur Nura Komisioni Europian brenda datës 20 nëntor do të duhet të prezantojë zhvillimet e fundit në raport me vendin tonë dhe hapin e...

SUMBULLA POETIKE

0
Cikël poetik nga Jorgo Telo 1.NË PAÇIM (Mendësi femre)   Mund të jem e jotja një ditë si flladitja në behar apo si prushi në janar. Shoqi-shoqin në paçim si drita në sy, pendesë nuk...

ARRATISJA

0
Nga Siri Sulejmani Dola ne pension ne ato vite ku te gjithe shqiptaret jetonin kulmin e krizes ekonomike dhe stesin e rradheve te gjata, te...

Hidhesia e puthjes

0
Nga Kristaq Turtulli Eli Begolli i kërkoi Rezeartes të vinte e te takohej me të. Rrezearta porsa kapërceu derën e mesit që të çonte në korridor,...

Në Shkodër u promovue libri “OAZI I ARTË I GJUHADOLIT”

0
Nga Paul Tedeschini Të dielen,dt. 18 shtator 2011,tek Kisha e Motrave Stigmatine të Shkodres,Famullia e  “Shen Shtjefnit” Shkoder dhe Biblioteka publike “Marin Barleti”,promovuen librin “Oazi...

Prejardhja e Emrit Shqiptar

0
Nga Aristotel Mici Hipoteza se emri kombëtar shqiptar e ka prejardhjen nga simboli emblematik i shqiponjës duhet të vlerësohet drejt dhe jo të lihet në harresë dhe...

Gjyshi dhe nipi

0
Nga Luan Dibrani Nipi:-Gjysh i dashur, kush është ky në karikaturë? -Hahaha ah more nipi im, a s’po e njeh a?Ky është Memli Krasniqi o bir...

Kryetari i baskisë së Himarës Jorgo Goro takime në Amerikë me...

0
Çfarë po luhet me Himarën? Po bëhen përpjekje që Vasil Bollano të ngrejë flamurin e autonomisë së Vorio Epirit më 17 shkurt 2014, në Himarë? (Në...

KUSH NË TË VËRTETË ËSHTË BEDRI ISLAMI

0
Nga Agim Gashi Këto ditë, spiuni i shitur tek agjenturat më makabre për popullin shqiptar, Bedri Islami, përsëri del me pamfletet e tij marksiste-leniniste kunder...
0FansLike
0FollowersFollow