ARRATISJA

Nga Siri Sulejmani Dola ne pension ne ato vite ku te gjithe shqiptaret jetonin kulmin e krizes ekonomike dhe stesin e rradheve te gjata, te...

Kryetari i baskisë së Himarës Jorgo Goro takime në Amerikë me...

Çfarë po luhet me Himarën? Po bëhen përpjekje që Vasil Bollano të ngrejë flamurin e autonomisë së Vorio Epirit më 17 shkurt 2014, në Himarë? (Në...

”BABADIMRI KOSOVAR” 150 DHURATA PËR FËMIJËT SHQIPTAR NË BORÅS TË SUEDISË

Mirë se vini në sezonin e festave me një lojë të re kazinoje. Shikoni këtu dhe luani falas për një mundësi për të fituar sasi të mëdha parash. Nga Sokol Demaku Një traditë shekullore e këtij populli fisnik në festimin e festave të fundvitit edhe sot është prezente dhe ka filluar të aplikohet...

KUSH NË TË VËRTETË ËSHTË BEDRI ISLAMI

Nga Agim Gashi Këto ditë, spiuni i shitur tek agjenturat më makabre për popullin shqiptar, Bedri Islami, përsëri del me pamfletet e tij marksiste-leniniste kunder...

A do ta kapim Trenin për në Europë këtë radhë?

Nga Artur Nura Komisioni Europian brenda datës 20 nëntor do të duhet të prezantojë zhvillimet e fundit në raport me vendin tonë dhe hapin e...

Në Shkodër u promovue libri “OAZI I ARTË I GJUHADOLIT”

Nga Paul Tedeschini Të dielen,dt. 18 shtator 2011,tek Kisha e Motrave Stigmatine të Shkodres,Famullia e  “Shen Shtjefnit” Shkoder dhe Biblioteka publike “Marin Barleti”,promovuen librin “Oazi...

Hidhesia e puthjes

Nga Kristaq Turtulli Eli Begolli i kërkoi Rezeartes të vinte e te takohej me të. Rrezearta porsa kapërceu derën e mesit që të çonte në korridor,...

“PAS GJURMEVE” PER GJASHTE MUAJ… PA GJURME !

Odhiseja  e trishtë e këtij  filmi të Kinostudos “Shqipëria e re” që  fitoi cmim në Festivalin Ndërkombëtar të Xhifonit,(Itali), më 1979 Nga Skifter Këlliçi Ma rastisi...

BASHKËSIA E KOMUNAVE SERBE-DINAMIT PËR KOSOVËN E PAVARUR DHE PËR BASHKIMIN...

*** Dersia në “Planin e Marti Ahtisarit” figuron klauzola e formimit të bashkësisë  së komunave serbe, atëherë, duhet të pranohet fakti se statusi territorial...
0FansLike
0FollowersFollow